כיצד מתכננים פרויקט בצורה נכונה

כל פרויקט בנייה או עיצוב, הוא דבר מרגש ומאתגר. אנחנו לא נוהגים לעשות את זה הרבה, אלא לעיתים רחוקות אנחנו לוקחים על עצמנו פרויקט כזה, בין אם זה כשמדובר במבנה חדש ובין אם זה כשמדובר במבנה קיים אשר יש צורך לשנות את העיצוב שלו, להתאים אותו לצרכים הרלוונטיים שלנו כרגע, ולעיתים אנחנו פשוט בוחרים להתחיל פרויקט כזה, מתוך כוונה לייצר לעצמנו סביבה שונה.

כשאנחנו בוחרים לבצע פרויקט עיצוב או בנייה, עלינו לעשות זאת בצורה מסודרת ומאורגנת, הן על מנת שהפרויקט יזרום בצורה נכונה כפי שאנחנו רוצים וכך גם נוכל להשיג את התוצאות שאנחנו מעוניינים בהן, והן על מנת שלא נצטרך לחזור אחורה, לתקן ולשנות. באופן טבעי, כל תיקון ושינוי כזה, יכול להוביל, לעלויות כספיות גבוהות, הרבה יותר ממה שאנחנו קיווינו וקבענו לעצמנו.

על מנת לעבוד מסודר, עלינו לקבוע תחילה רשימה של דברים שעלינו לעשות. למשל, אנחנו צריכים לאפיין את סגנון הפרויקט שלנו, מה אנחנו רוצים להשיג, מה חשוב לנו לעשות, איך בדיוק אנחנו רוצים שהמקום ייראה, מה צריכים להיות המאפיינים של המקום אחרי שנעצב אותו מחדש.

לאחר מכן, אנחנו צריכים להתחיל ולקבוע מאיפה ניקח כל דבר. למשל, עם אילו חנויות נעבוד, אנחנו יכולים לעבוד עם חנויות רשת כמו הום סנטר ואחרות, ואנחנו יכולים לחפש חנויות יותר קטנות ועצמאיות, אשר יספקו לנו מגוון רחב של אמצעים וכלים שונים בהם נשתמש לביצוע הפרויקט.

צריך לומר, אם אנחנו עובדים עם מעצבים חיצוניים, סביר להניח שגם הם יספקו לנו רשימה של חנויות איתן נוכל לעבוד, בין אם זה רשתות מוכרות כמו הום סנטר ובין אם זה חנויות קטנות, שהם עצמם עובדים איתן.

נקודה נוספת שאנחנו צריכים לבחון, מקורות השראה שונים לביצוע הפרויקט, דברים שאנחנו יכולים לקחת ולחקות ממקומות אחרים. אנחנו יכולים להשתמש לשם כך באינטרנט, מגזינים מקצועיים וכן כמובן, מתוך הניסיון והידע של המעצבים איתם אנחנו עובדים.

מה צריך לבדוק כשמבצעים פרויקט עיצוב

דבר ראשון, אנחנו צריכים לבחון, מה נכון עבורנו. כיצד אנחנו יוצרים תוכנית שמתאימה באופן מלא לצרכים שלנו. זה נכון לגבי מקום מגורים וכן זה נכון לגבי עסק. אנחנו צריכים להחליט באיזו סביבה יהיה לנו הכי נוח להיות.

דבר שני, עלינו לבחון כיצד העיצוב ישתלב עם אופי המבנה, בהנחה ואנחנו לא יכולים לבצע שינויים מרחיקי לכת, וכן כיצד העיצוב בחלל מסוים במבנה, ישתלב עם העיצוב בחללים אחרים, מתוך תפיסה שבסופו של דבר, כל העיצוב חייב להיות מקשה אחת.

דבר שלישי, עלינו לשאול את עצמנו, איך כל זה ישתלב במגבלות התקציב ולוח הזמנים שעומד לרשותנו. כל אחד מהדברים הנ"ל, הוא מן הסתם, משמעותי ליצירת פרויקט איכותי אשר נוכל להפיק ממנו תועלת מרבית.